ENG

Seniorzy i młodzież upiększają Ryki

13.06.2016
AA

Grupa wolontariuszek działająca przy UTW w Rykach składa się z 15 osób, pełnych pomysłów i chęci do działania. Bycie seniorem nie oznacza dla nich jedynie opieki nad wnukami czy spędzania czasu przed telewizorem. Dlatego postanowiły zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i dla swojego miasta.
Wolontariuszki upiększyły park miejski przed siedzibami Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury. Do współpracy udało im się zaprosić młodzież z ryckich szkół – Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 i nr 2. Uczniowie pomagali na różnych etapach prac, np. przekopywali ziemię, przygotowali podłoże pod nasadzenia, pomagali przy sadzeniu kwiatów. W ten sposób nawiązana została współpraca międzypokoleniowa i, miejmy nadzieję, rozbudzona postawa współodpowiedzialności młodych za miejsce, w którym żyją.

Ryki

Obecnie wolontariuszki dbają o założone klomby, pielęgnują i podlewają kwiaty, tak aby jak najdłużej cieszyły oczy mieszkańców Ryk. W planach mają już kolejne działania, głównie z zakresu współpracy międzypokoleniowej, m.in. we współpracy ze świetlicą środowiskową. Wszystko to dzięki udziałowi w programie „UTW dla społeczności”.

Patronami projektu oprócz MGCK i biblioteki, są także Burmistrz Miasta Ryk, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej a także Centrum Ogrodnicze “Daglezja”.

Tekst: Zofia Polak – Prezes Zarządu UTW w Rykach

Ryki gaz