ENG

Reportaże, czyli poznaj historie grup wolontariatu UTW

20.06.2017
AA

Miedzychod, Iwona i Maryla w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.Zapraszamy do zapoznania się z zakładką Reportaże. Znajdziecie tam ciekawe historie powstawania grup wolontariatu na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, ich pomysłów na działanie i emocji jakie są związane z pierwszymi działaniami społecznymi. To nie tylko opis tego jak można działać, ale przede wszystkim relacje ludzi, którzy postanowili się zaangażować i zmienić coś w swoim otoczeniu.

Na początek przedstawiamy Wam grupę z UTW w Wodzisławiu Śląskim i Międzychodzie – obie grupy rozpoczęły swoją działalność od pracy z dziećmi i młodzieżą. Zakładka będzie regularnie uzupełniana nowymi historiami.

“W przypadku Iwony to było zrządzenie losu – pewnego dnia weszła na wykład o wolontariacie prowadzony przez panią z „ę” i tak już została. „Jejku, jak tu dużo można robić” – pomyślała. Zapisała się na uniwersytet. „Z sali padały propozycje co można robić, żeby pomagać innym – wspomina Iwona – spodobało mi się, że seniorzy nie myślą tylko o sobie i chcą pomóc innym. Zapaliła mi się lampka, że ja też mogę”. Bo Iwona jest taka, że cały czas coś dla kogoś robi. Znajomi upominają ją, żeby czasem mówiła ludziom „nie”. Tymczasem ona ma satysfakcję z niesienia komuś pomocy, przekazywania dobra dalej. „Taka dumna jestem z naszych seniorów, że pomagają – mówi z zapałem Iwona – Przecież mają swoje rodziny, a siadają i jadą do innych, dając ludziom radość”

Fragment reportażu o działalności UTW w Międzychodzie pt. Podaj dalej