ENG

Lauretka konkursu „Potrzebni sąsiedzi” – wieści z UTW w Międzychodzie

16.03.2016
AA

Aktywność wolontariacka seniorów jest nie tylko ogromnym wsparciem dla lokalnych organizacji pozarządowych czy instytucji świadczących różne formy pomocy.

Poprzez przeznaczanie własnego czasu na pracę na rzecz innych, osoby starsze mogą wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, odkrywać oraz wzmacniać swój potencjał. Kontakt z drugim człowiekiem jest istotnym źródłem satysfakcji, która napędza do dalszych działań. Uczestnicy projektu „UTW dla społeczności” każdego dnia udowadniają, że wolontariat nie jest wyłącznie dla młodzieży. Chcą go promować i rozwijać wśród swoich słuchaczy. Każda z grup ma swój własny pomysł, co pokazuje, jak różne oblicza może przybrać wolontariat osób starszych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzychodzie (woj. wielkopolskie), jeden z uczestników trzeciej edycji projektu „UTW dla społeczności” może się pochwalić licznym gronem zaangażowanych społecznie słuchaczy. Nie tylko skala, ale również różnorodność podejmowanych przez nich inicjatyw jest godna uwagi. Grupa wolontariacka diagnozuje problemy środowiska lokalnego, myśli nad ich możliwymi rozwiązaniami i wdraża je w życie. Przykłady zaangażowania wolontariuszy z UTW w Międzychodzie przedstawia poniższa grafika.

Infografika

 

 

 

 

 

Warto podkreślić, że zaangażowanie aktywnych wolontariuszy zostało docenione w ogólnopolskim konkursie Instytutu Spraw Publicznych i Poczty Polskiej SA Potrzebni sąsiedzi, którego celem jest „wyłonienie osób zaangażowanych w samopomoc sąsiedzką na rzecz seniorów mieszkających na tym samym osiedlu, w tym samym bloku bądź w tej samej miejscowości”. Anna Wójcik, studentka UTW w Międzychodzie, została laureatką pierwszej nagrody.

Cytat
 

 

Gratulujemy i zachęcamy do zgłaszania kandydatur własnych oraz Waszych aktywnych przyjaciół
w następnej edycji konkursu!