ENG

#Jędrzejów – “(…) dzielenie się swoimi pasjami”

19.06.2017
AA

Jędrzejów 4

 

Krystyna, Barbara i Jolanta to przedstawicielki UTW w Jędrzejowie. Wolontariat to dla nich pomaganie innym, dzielenie się swoimi pasjami i aktywizowanie ludzi na emeryturze.

Pomysłem na działanie grupy wolontariatu jest projekt “Nordic Walking dla Seniorów – wyrusz razem z nami”. Jak same mówią, “ruch był zawsze atrakcyjną formą spędzania wolnego czas dla ludzi w każdym wieku, jest doskonałym antidotum na samotność, możliwością poznania nowych ludzi, integrowania się”. Projekt związany z nordic walking ma na celu zachęcenie seniorów Jędrzejowa i okolic do aktywności fizycznej, formy ruchu odpowiedniej na każdą porę roku.

Ten projekt jest pierwszym działaniem grupy wolontariatu, dzięki któremu starsi mieszkańcy Jędrzejowa zobaczą jak można wspólnie spędzać czas, dowiedzą się o istnieniu UTW i różnych możliwościach aktywności, jakie proponuje ta instytucja. Wolontariuszki chcą również by “seniorzy zdobyli do nas zaufanie i zwracali się do wolontariuszy ze swoimi problemami, poprawili relacje międzyludzkie”.