ENG

Pierwszy zjazd „trójek” z UTW biorących udział w 4. edycji

06.12.2016
AA

utw_129W dniach 28.11.2016 – 30.11.2016 odbył się I zjazd w Warszawie 30-stu przedstawicieli i przedstawicielek  10 UTW IV edycji projektu „UTW dla społeczności”. Tzw. „trójki” inicjatywne reprezentowały UTW z Wrocławia, Rewala, Bydgoszczy, Włodawy, Chrzanowa, Jędrzejowa, Puław, Morąga, Tarnowa i Rzeszowa.

Trzy dni warsztatów były okazją do integracji, wymiany doświadczeń i poznania narzędzi prowadzenia grupy wolontariatu. Poza tym była to również okazja do bliższego poznania Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy i uczestniczki oprócz wzajemnego poznania się szukali inspiracji do działania w filmie, który posłużył również w drugim dniu jako narzędzie pracy przy omawianiu kwestii działania grupy, wchodzenia w rolę lidera/liderki i prawidłowej komunikacji w zespole. Ostatni dzień warsztatów przybliżył kwestie formalno-prawne i organizacyjne dotyczące wolontariatu.

Przed nami kolejne miesiące pracy nad tworzeniem/rozwijaniem grup wolontariatu na 10 UTW i przygotowania do II zjazdu „trójek” inicjatywnych w lutym 2017 roku. W międzyczasie będziemy przedstawiać portrety każdego UTW z perspektywy uczestników i uczestniczek projektu.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności:  Relacja na stronie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Więcej zdjęć z wydarzenia w zakładce “Galeria”: Zdjęcia z wydarzenia