ENG

Finał IV edycji “UTW dla społeczności”

02.11.2017
AA

W październiku odbył się ostatni zajazd w ramach IV edycji “UTW dla społeczności”. Spotkanie było okazją do podsumowania naszej współpracy z grupami wolontariatu działającymi przy UTW 10 miast Polski: Bydgoszcz; Chrzanów; Jędrzejów; Morąg; Puławy; Rewal; Rzeszów; Tarnów; Włodawa; Wrocław.

Grupowe

Wszystkie grupy miały okazje zaprezentować swoje działania, które miały na celu aktywizacje słuchaczy i słuchaczek UTW oraz wyjście z ofertą dla swojej społeczności lokalnej:

CHRZANÓW – grupa prowadziła projekt „UTW z Jedynką na Piątkę !” polegający na współpracy między wolontariuszkami a uczniami/uczennicami szkoły integracyjnej. Wolontariuszki organizowały dla nich i ich rodzin wycieczki i warsztaty.

JĘDRZEJÓW – grupa w ramach projektu „Wyrusz razem z nami” dwa razy w miesiącu spotykała  się i organizowała otwarte dla wszystkich seniorów i seniorki z Jędrzejowa ćwiczenia w plenerze i wspólne wycieczki nordic walking.

PUŁAWY – grupa prowadziła projekt pod nazwą „Bajarki znad Wisły” polegający na publicznym czytaniu bajek na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich i  w przedszkolach, które zgłaszały  się do nich z prośbą o zorganizowanie przedstawienia dla dzieci. Poza regularnym czytaniem bajek organizowały również performanc-y teatralne w miejscach publicznych.

MORĄG – grupa prowadziła projekt „Krótko o małej ojczyźnie”, który polegał na organizacji wycieczek po regionie dla dzieci z obszarów wiejskich, które w okresie wakacji nie miały okazji wyjechać poza swoją miejscowość/wieś.

RZESZÓW – grupa prowadziła projekt z przykościelną świetlicą dla dzieci. Wspierały opiekunki w pomocy przy odrabianiu lekcji i tworzyły własne, autorskie warsztaty z rękodzieła dla dzieci. Zorganizowały również naukę zajęć ruchowych i gier plenerowych na okres wakacyjny.

TARNÓW – grupa prowadziła projekt „Odrabiajki” we współpracy ze Stowarzyszeniem Siemacha w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży polegający na wsparciu opiekunów w prowadzeniu zajęć edukacyjnych.

WŁODAWA - grupa odwiedzała seniorów i seniorki, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą wychodzić z domu. Podczas spotkań przekazywały informację o “kopercie życia” i zbierały wspomnienia, które zostaną spisane i opublikowane.

WROCŁAW – grupa pracowała nad programem zajęć sportowych na bazie starych zabaw podwórkowych, które będą włączone do programu zajęć szkolnych. Gry zostały przetestowane podczas festynu rodzinnego. Grupa wolontariatu została zaproszona przez szkoły do przeprowadzenia zajęć wychowania fizycznego.

BYDGOSZCZ – grupa prowadziła projekt „Antydepresyjna Sztuka Objazdowa”, który opierał się na prowadzeniu różnych zajęć artystycznych w Domach Dziennego Pobytu i Warsztatach Terapii Zajęciowej.

REWAL – grupa zorganizowała cykl warsztatów dla dzieci z rękodzieła dotyczącego tradycji świąt wielkanocnych. Produkty tych warsztatów zostały następnie zaprezentowane podczas otwartej dla mieszkańców wystawy. Zwieńczeniem warsztatów było zorganizowane dla społeczności otwarte śniadanie wielkanocne.

_FBE9971

Zobacz zdjęcia: Galeria