ENG

Aktywni Plus poszerzają działalność

30.08.2016
AA

Aktywni Plus poszerzają swoją działalność o prowadzenie warsztatów dla seniorów. Zostaliśmy zaproszeni, jako grupa wsparcia, do udziału w projekcie „Wyobraźnia łączy pokolenia”. Projekt wygrały seniorki skupione przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej w konkursie „Grant na lepszy start” organizowanym przez „Centrum OPUS”.
W ramach tego projektu Roma Szczocarz przeprowadziła zajęcia na temat „Co to jest wolontariat”. Wykład wzbudził ogromne zainteresowanie i dyskusję. Przeprowadzony test „Jak widzisz wolontariusza” rozpalił wyobraźnię uczestników. Każda grupa, a było ich trzy, przygotowała swój wizerunek wolontariusza. Było to bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie.
Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Co to jest teatrzyk kamishibai”. Wiesia Kozłowska zapoznała uczestników nie tylko z techniczną formą teatrzyku, ale także z możliwościami wykorzystania go do pracy z dziećmi. Wojtek Hübner czuwał nad stroną literacką przygotowywanych przez seniorki, w trakcie warsztatów, bajeczek.
Zapraszamy także do śledzenia naszej strony http://www.facebook.com/aktywninaplus.

Tekst i zdjęcia: Roma Szczocarz

DSC_5124

DSC_5127

DSC_5140

DSC_5148

DSC_5149